logo
7/24 Çağrı Merkezi;
+90 532 487 82 95
Bize Yazın;
info@metkimhurda.com

Kurşun Hurda Alımı

İSTANBUL'un Bütün İlçelerinden Adresinizden HURDA KURŞUN ve KURŞUN HURDASI Alımı Yapılır.

KURŞUN HURDASI

 

Kurşun değerli bir elementtir. Değerli oluşunu zaten hurdayken bile belli ediyor. Çoğumuzun balık oltalarından bildiği balık şeklinde olan kurşunlar gelir aklımıza. Ancak sandığınızdan çok daha fazla işe yarıyor. Kurşun hurdası ve hurda kurşun dendiğinde ilk akla gelen kullanım alanı akülerdir. Akü imalatında kurşun hurdası ve hurda kurşun yani kurşun kullanılır. Kurşun hurdası korozyonu önlediğinden yer altından geçen haberleşme kabloları hurda kurşunla izole edilmiştir. Kurşun hurdası kullanılan oksit boyalar genelde çelik konstrüksiyon yapı ve çatılarda kullanılarak çelik yapılardaki paslanma yada aşınmanın minimuma indirilmesi amaçlanmıştır. Bitmedi.Kurşun Hurdası ve hurda kurşun yani kurşun Benzin alırken bir tabir kullanırız “oktan” “98 oktan” gibi. Bu oktan ayarlamaları da kurşunla yapılır. Kurşun hurdası radyasyonu en az geçiren elementtir. Zararlı ışınlardan korunmada kullanılır. Televizyon tüplerinin imalatında ve askeri mühimmat imalatın da önemli kullanım alanlarındandır.

Atom numarası 82 ve Kimyada PB olarak simgelenir. 327,5 °C de erir ve 1740 °C de kaynar. Bu ısıya son derece dayanıklı bir element olduğunun da bir kanıtı aynı zamanda. Bu değerli maddenin çöpe gitmesine gönlünüz razı olur muydu? Biz de böyle düşündük ve hurda kurşunu veya kurşun hurdasını geri dönüşüme kazandırabilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kullanılmış, imalat artığı kurşun hurdanızı ve hurda kurşunu mümkün olan en yüksek fiyatlarla satın alımını gerçekleştirerek tekrar kullanılmasını sağlamaya çalışıyoruz.

İstanbul’un Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Bahçelievler, Esenler, Arnavutköy, Bakırköy, Hadımköy, Halkalı, İkitelli, Kavaklı, Kıraç, Küçükçekmece, Maslak, Sanayi Mahallesi, Sarıyer, Selimpaşa, Silivri, Yenibosna, Tekirdağ tarafında Çatalca, Çerkezköy ve Çorlu bölgelerinde ve tüm İstanbul ve ilçelerinde hatta tüm semtlerinde hurda kurşun alımı yapıyoruz. Hemen Bizimle iletişime geçin adresinizden gelip alalım.