logo
7/24 Çağrı Merkezi;
+90 532 487 82 95
Bize Yazın;
info@metkimhurda.com

Sarı Hurda Alımı

İSTANBUL'un Bütün İlçelerinden Adresinizden Pirinç(SARI) HURDASI Alımı Yapılır.

Pirinç Sarı Hurdası

 Pirinç (Sarı) genel olarak musluk, vana, kilit, anahtar ve bunun gibi daha birçok  malzemelerin yapımında kullanılmaktadır. Pirinç sarı hurda maddesel olarak çinko ve bakır metallerinin birleşimden oluşmaktadır. Bu elementlerin dışında alüminyum kurşun kalay gibi maddelerde içerisinde barındırmaktadır. Bu maddeler aynı zaman da pirinç sarı da değişiklik yani farklı grupları oluşturur. Pirinç Sarı Hurdası da bu maddelerin işlenmesi son ucunda meydana gelir. Pirinç Sarı Hurdalarınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

 

PİRİNÇ SARI HURDASI ve HURDA Çeşitleri HANGİ  SEKTÖRLERDE Kullanılmaktadır

  Pirinç sarı maddesel olarak tok ve işlem görmesi zor olan bir madde değildir. Pirinç aynı zamanda dövüle bilen yani dövme işlemi görmektedir. Tabi bu pirincin içerisinde bulunan bakır oranına bağlıdır. Bakır oranı yüksek olan sarı daha yumuşak olmaktadır ve istediğiniz şekli daha kolay verebilirsiniz.

   Pirinç materyali genel olarak sarı olarak tabir edilir. Görünüm olarak ta sarı ve parlak renge sahip olan pirinç sarı hurda aynı zaman da tok ve kolay işlene bilen bir metaldir 13 çeşit pirinç sarı hurdası metali mevcuttur. Bu çeşitlilik çinko ve bakır alaşımlarının farklı oranlarda karıştırılmasından  dolayı oluşmaktadır.

       Sarı Hurdası kullanım alanları olarak süs eşyası el işleri gibi sanatsal faaliyetlerde de sıkça kullanılan bir metaldir tarihi olarak aynı zaman da milattan önce de bilinen ve kullanılan bir metal olmuştur. En yaygın olarak kullanıldığı alanlardan birisi ise gemi sanayidir genel olarak gemi pervaneleri ve hareketli parçaların bağlama yataklarında kullanılır. Sarı Hurda Dayanıklı ve aşınma oranı düşük olan bir metaldir. Sarı Hurda kullanım sonucu çıkan hurda sarı aynı zamanda günlük kullanım alanlarında da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Örnek; vana, su saatleri, anahtar kilit gibi eşyalardır.